طراحی ابرو براساس حالت صورت و چشم‌ها

طراحی ابرو براساس حالت صورت و چشم‌ها

انتخاب مدل ابرو بر اساس چشم می‌تواند به جوان‌تر و زیباتر نشان دادن چهره کمک کند. فرم ابروها باید متناسب با زوایای صورت و فاصله چشم‌ها انتخاب شود. قبل از اینکه بخواهید فرم مناسب و دلخواه ابروهایتان را پیدا کنید، ابتدا باید بدانید که فرم صورت شما چگونه است. تقریباً چهره اکثر افراد براساس ترکیب‌بندی استخوان‌ها و فرم‌گیری عضلات از اشکال هندسی مشخصی پیروی می‌کند. فرم صورت‌ها براساس میزان طول و پهنای صورت به انواع مختلفی از جمله فرم گرد، کشیده (تخم مرغی)، مربعی و موارد مشابه تقسیم می‌شود. 

 

انواع مدل ابرو براساس حالت صورت

  1. مدل ابرو برای صورت گرد: اگر صورت شما گرد است، باید فقدان زوایا را در چهره‌تان، با انتخاب یک مدل ابروی مناسب جبران کنید. بنابراین مدل ابروهای زاویه‌دار را انتخاب کنید و از مدل‌های گرد یا صاف بدون زاویه بپرهیزید. ابروهای تیز می‌تواند حالت استخوانی بودن را در صورت شما تداعی کند، رعایت این نکته به خصوص برای افرادی که گونه‌های گوشتی دارند بسیار مهم‌تر است. فقط کافی است در قسمت دم ابروهایتان یک شکستگی کوچک یا یک زاویه تیز ایجاد کنید.
  2. مدل ابرو برای صورت‌های کشیده: مشخصه صورت‌های کشیده، بزرگتر بودن اندازه طول صورت از عرض یا پهنای آن است. نکته مهمی ‌که به تعدیل چهره این افراد کمک می‌کند آن است که طول دم ابرو تا حد ممکن افزایش یابد. در این صورت پهنا و عرض صورت بیشتر نمایان خواهد شد و به تغییر فرم چهره کمک بسیاری خواهد کرد.
  3. مدل ابرو برای صورت مربع شکل: صورت‌های مربعی شکل دارای زوایای زیادی هستند. مثلا در قسمت چانه و فک زوایای خاصی دیده می‌شود. بنابراین این افراد برای تعدیل کردن این زاویه‌ها ترجیح می‌دهند، مدل ابروهای گرد و بدون زاویه را انتخاب کنند. البته ابروها نباید حالت رنگین‌کمانی پیدا کنند، همین که یک نیمه انتهایی ابروها زاویه‌های تیز نداشته باشد کافی است.
  4. مدل ابرو برای صورت‌های قلبی شکل: این مدل صورت‌ها به صورت ناخودآگاه تمام توجه‌ها را به سمت چانه هدایت می‌کنند. به همین خاطر ممکن است بقیه اعضای چهره و به خصوص چشم‌ها در برخورد اول به درستی دیده نشوند. بهترین فرم و حالت برای افرادی با این خصوصیات در چهره انتخاب مدل ابروهای پهن و تیره است. همچنین ایجاد زاویه در انتهای ابرو می‌تواند تمرکز چهره را از چانه به نیمه بالایی صورت تغییر دهد. اگر تمایلی ندارید تا چانه‌تان همیشه در کانون توجه باشد، از رنگ‌ ابروی قهوه‌ای تیره استفاده کنید این کار باعث می‌شود، چشمان شما بیشتر در معرض دید قرار بگیرند.
  5. مدل ابرو برای صورت‌های بیضی: مدل صورت این افراد تا حدی زیادی به یک تخم مرغ شباهت دارد و از نظر هندسی از تعادل خوبی برخوردار است. اما اگر استخوان‌ها بیشتر در معرض توجه هستند، مدل ابروهای صاف و بدون زاویه یا با یک قوس ملایم در انتها را انتخاب کنید تا به تعدیل زوایا کمک کند. از این گذشته صورت شما با ابروهای صاف و پهن بسیار جوان‌تر به نظر می‌رسد.

 

 

مدل ابرو بر اساس فرم چشم‌ها

به طول کلی دو اصل اساسی برای حالت دادن به ابروها براساس فرم و ظاهر چشم‌ها وجود دارد. فارغ از اینکه چشم‌هایتان درشت یا کشیده است، فاصله بین چشم‌ها را در نظر بگیرید. از این منظر، چشم‌ها از قانون پیروی می‌کنند. فاصله استاندارد قرارگیری چشم‌ها، محل تلاقی خط فرضی پره‌های بینی تا گوشه داخلی چشم است. اگر چشم‌ها خارج از این فاصله قرار بگیرند، می‌توان گفت فاصله دو چشم هم زیاد است و اگر درون این خط قرار بگیرند، چشم‌ها به هم نزدیک هستند.

 

  1. مدل ابرو برای چشم‌های فاصله‌دار: اگر چشم‌هایتان فاصله‌دار است، با نزدیک کردن تاج ابروها به یکدیگر این فاصله را تعدیل کنید. این کار باعث می‌شود فاصله بین دو چشم کمتر در معرض توجه قرار گیرد.
  2. مدل ابرو برای چشم‌های نزدیک به هم: سعی کنید دم ابرو‌ها را امتداد دهید. نکته مهم برای فرم دادن ابروها، هدایت کردن آنها به سمت پیشانی است، همچنین از ابروهای تیز و نزدیک به هم پرهیز کنید زیرا باعث جلب توجه دو چندان به سمت چشم‌ها می‌شود.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: maedehakbari_official